کمپوست قارچ

1 روز پیش

نام اروم کشاورز

تلفن 04432240912 - 09198843096

موقعیت آذربایجان غربی

آدرس ارومیه خیابان عطایی نبش کوچه 12 ساختمان سنگی طبقه اول

واحد تولیدی بذر قارچ خوراکی فروشگاه اروم کشاورز (سبحان قارچ سابق) زیرنظرمربی سازمان جهادکشاورز
شماره های تماس : 09198843096 - 04432240912
ارسال به سراسر کشور
شما میتوانید با جست و جوی عبارت ( اروم کشاورز ) در گوگل خرید اینترنتی کنید .

بذر خوب همانند ستون یک ساختمان است که اگر خوب و محکم ساخته شود، می توان به استحکام کل بنا امیدوار بود.
ارسال به تمام نقاط ایران و جهان بذر نسل اول بوده و از بذر مادری خالص تهیه شده است بذر قارچ بسته به گونه های تولید قارچ متنوع بوده که لطفا با کارشناس شرکت مشاوره لازم را بگیرید
بذر خوب همانند ستون یک ساختمان است که اگر خوب و محکم ساخته شود، می توان به استحکام کل بنا امیدوار بود. گام نخست در امر پرورش قارچ، تهیه ی بذری خوب و با کیفیت مناسب است. این بذر باید با توجه به نوع و شرایط آب و هوای منطقه ی پرورش، زمان پرورش و ذائقه مردمی که از محصولات استفاده می کنند، گزینش شود. انتخاب بد مطمئناً منجر به بروز معضلاتی در امر پرورش و فروش قارچ خواهد شد
1- تولید بذر :
بذر قارچ یا اسپان، آغازگری است که توسط پرورش دهندگان قارچ، برای ایجاد شبکه میسلیومی، روی بستر پرورش قارچ مورد استفاده قرار می گیرد و می توان آن را برابر با بذر گیاهان آلی دانست.
تولید بذر قارچ کار نسبتاً پیچیده ای است که نیاز به تجهیزات و تأسیسات آزمایشگاهی مخصوص به خود دارد. آزمایشگاه تولید بذر از بخش های مختلفی تشکیل شده است که باید با سالن پرورش قارچ فاصله مناسبی داشته ( 600 – 500 متر ) و نباید در مسیر هوای آلوده قرار داشته باشد.
بخش های مختلف این آزمایشگاه عبارتند از :
الف) اتاق آماده سازی مواد غذایی؛
ب) اتاق استریل مواد و لوازم؛
ج) اتاق تلقیح مواد غذایی با هاگ یا میسلیم قارچ ( این اتاق باید با نور فرابنفش ضدعفونی گردد )؛
د) اتاق ریشه دوانی؛
ه) انبار مواد اولیه؛
و) سرد خانه؛
ز) اتاق های رفاهی.
تجهیزاتی همچون انکوباتور ( به جای آن می توان از گرمخانه ی مجهز به ترموستات استفاده کرد ) و دستگاه اتوکلاو نیز از اجزای اصلی آزمایشگاه تولید بذر هستند.
برای تولید بذر قارچ، می توان از دانه های گندم ، جو، ارزن، سورگوم و غیره استفاده کرد. این دانه ها را ابتدا شسته، برای یک شب می خیسانند. آن گاه آب آن ها را عوض کرده، برای مدت 20 تا 25 دقیقه می جوشانند تا نرم گردند ( ولی از هم نپاشند ). سپس دانه ها را در الک می ریزند تا آب اضافی خارج و آب سطحی آن ها نیز تبخیر گردد. دانه ها را ضمن خشک شدن باید زیر و رو کرد تا به طور یکنواخت خشک شوند. برای خروج آب اضافی، می توان از پنکه نیز سود جست. همچنین می توان برای جلوگیری از به هم چسبیدن دانه ها، به میزان 2 درصد پودر کربنات کلسیم به آن ها افزود و به خوبی مخلوط کرد. سپس کیسه های پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن ( Polypropylene ) مقاوم به حرارت، به ابعاد 28 × 18 سانتی متر و ضخامت 1/0 میلی متر را انتخاب و تا نصف از دانه های آماده شده پر می کنند. آن گاه یه قطعه لوله پلیکا به قطر و ارتفاع 5 – 4 سانتی متر تهیه و دهانه ی کیسه را از داخل آن عبور می دهند. بعد لبه ی آن را دور حلقه برمی گرداند و به کمک نوار چسب، روی آن محکم می سازند. پس از آن، می توان مقداری پنبه در دهانه ی کیسه قرار داد و پس از گذاردن یه لایه فویل آلومینیومی روی آن، به مدت یک ساعت در حرارت 121 درجه سانتی گراد و فشار 15 پوند، استریل کرد. در نهایت این بذور را به داخل اتاق تلقیح انتقال داده و در شرایط کاملاً استریل، با کشت خالص قارچ که روی محیط غذایی رشد یافته، تلقیح می کنند.
تهیه ی کشت خالص قارچ اغلب به دو صورت انجام می پذیرد؛ یا از راه کشت بازیدیو سپورها و یا از طریق کشت بافت اندام باردهی که هر دو روش مشکل هستند.
پس از تلقیح، کیسه ها را در انکوباتور یا گرمخانه ای مناسب با دمای 25 درجه سانتی گراد نگهداری می کنند. در این شرایط، پس از 12 – 10 روز، میسلیم در توده ی دانه ها نفوذ کرده، بذر برای مصرف روی بستر آماده می شود.
2- نگهداری بذر و ویژگی های آن :
بهتر است، بذر را به فاصله ی اندکی پس از تولید، مصرف کرد، زیرا با گذشت زمان، میسلیم قارچ متراکم شده، در پخش یکنواخت بذر روی سطح بستر ایجاد مشکل خواهد کرد. علاوه بر این، هرچه از زمان تولید بذر بگذرد، از کیفیت آن کاسته می شود. ولی این اُفت کیفیت زیاد نخواهد بود و در عملکرد تأثیر جدی نخواهد گذاشت، چون بذر قارچ به عنوان یک آغازگر عمل می کند و وظیفه آن تنها شروع ریشه دوانی میسلیم در بستر پرورش قارچ است.
بذرهای تولید شده، برای مدت 6 ماه در سردخانه ی 6 – 5 درجه سانتی گراد قابل نگهداری خواهند بود. در هوای معمولی اتاق ها و انبار ها نیز این بذور حدود 3 – 2 هفته سالم خواهند ماند. گرچه در اواخر این مدت، رنگ بذر تقریباً قرمز یا سیاه می شود، ولی این تغییر رنگ در کیفیت آن تأثیر چندانی نخواهد داشت.
در تابستان و هوای گرم، باید بذر تولیدی را به فاصله ی اندکی پس از تولید، مصرف کرد، زیرا بذرها از شدت گرما دچار تنش می شوند. در مجموع بهتر است بذر را بیش از دو هفته نگهداری نکرد.
بذر خوب نباید زیاد به هم چسبیده و حالت دانه دانه ای خود را از دست داده باشد. بذر نباید هنگام مصرف در دست له شود و حالت خمیری به خود بگیرد. همچنین، نباید زیاد تغییر رنگ داده و در آن آب افتادگی وجود داشته باشد. نبود کپک و سایر آلودگی ها نیز جزو ویژگی های یک بذر قابل قبول است.
آموزش کامل کشت قارچ در منزل به همراه بذر قارچ-بذر قارچ وکود قارچ-قارچ بذر-بذر قارچ-بذر قارچ شیراز-بذر قارچ چینی-تهیه بذر قارچ-بذر قارچ صدفی-قیمت بذر قارچ-تهیه ی بذر قارچ-بذر قارچ خوراکی-تهیه بذر قارچ-تهیه ی بذر قارچ-خرید بذر قارچ-بذر قارچ دینگری-بذر قارچ خوراکی-بذر انواع قارچ-فروش بذر قارچ-بذر قارچ خوی-بذر قارچ spawn-بذر قارچ اصفهان-نگهداری بذر قارچ-بذر قارچ تهران-بذر قارچ خوراسگان-خرید بذر قارچ-بذر قارچ صدفی-بذر قارچ تبریز-بذر قارچ مشهد-انواع بذر قارچ-نگهداری بذر قارچ-خرید بذر قارچ-بذر پرورش قارچ-تولید بذر قارچ-خریداری بذر قارچ-خرید اینترنتی بذر قارچ-تجهیزات تولید بذر قارچ-بذر قارچ با عکس-خرید بذر قارچ شیراز-آموزش تهیه بذر قارچ-آموزش تهیه بذر قارچ-مزایای تولید بذر قارچ-بذر قارچ شی تاکه-بیماریهای بذر قارچ خوراکی-فرش بذر قارچ کرمان-بذر قارچ در مشهد-خرید بذر قارچ فارس-خرید بذر قارچ تهران-بذر قارچ دکمه ای-چگونگی تولید بذر قارچ-خرید بذر
امنیت

پیام پلیس فتا
لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.

امنیت

پیام سایت اسگو
درج آگهی در سایت اسگو رایگان است و مسئولیت آن با آگهی دهنده می‌باشد.
با توجه به تعداد زیاد آگهی در اسگو ، لطفا در کسب اعتبار و اعتماد آگهی دهنده، دقت کافی مبذول دارید.

آگهی های مرتبط
کیسه رشد توت فرنگی هیدروپونیک
1 روز پیش
محمد سراهنگ
البرز
نگارش طرح توجیهی استارتاپ
1 روز پیش
محمد سراهنگ
تهران
طرح توجیهی باغ پرندگان 5000 متر مربع
1 روز پیش
سراهنگ
البرز
طرح توجیهی گلخانه گوجه فرنگی
1 روز پیش
م م س
البرز
طرح توجیهی پرورش سگ
1 روز پیش
سراهنگ
البرز
طرح توجیهی
1 روز پیش
سراهنگ
البرز